• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • Editör alımları başladı! Hemen başvur ve kadroya gir! [ Konuya git ]
  • Destek Adayı alımları başladı! Hemen başvur ve kadroya gir! [ Konuya git ]

Hile korumalı oyunlara herhangi bir araç (ör. ReClass, Cheat Engine, ...) ekleyin

Zahtt

Aktif Üye
Aktif Üye
Katılım
2 Tem 2019
Mesajlar
26
Beğeniler
0
Puanları
1
#1
Hilelerinizi geliştirmek için muhtemelen hafızasına kazarak çaldığınız oyunu tersine çevirmek için bazı araçlar ve yazılımlar kullanırsınız. ESP'nizi yapmak için konumunuzu ve diğer oyuncunun koordinatlarını bulabilmeniz ve kullanabilmeniz için oyun çalışırken hafızadaki değerleri kendi gözlerinizle görebilmek çok uygun. ReClass, Cry Search, Cheat Engine veya başka bir araç kullanıyor olsanız da, bu hilelerimizin gelişim aşaması için bize çok yardımcı olur. Yine de bir sorun var: Belleği rahatça keşfetmenizi sağlayan çoğu ters mühendislik programı genellikle incelemek istedikleri işlem için bir tanıtıcıya ihtiyaç duyar veya imzaları dolandırıcılık önleme veritabanına eklenir; oyunlar.

Oyunları kendim sıfırdan tersine çevirmek için kendi küçük aletlerimi geliştirebileceğimi düşündüm, ama bu çok zaman ve enerji gerektirecek (ve bu araçlar zaten yapıldığından ve daha deneyimli insanlar tarafından tekerleği yeniden icat etmenin bir anlamı olmayacak) ). Bu programların bazıları açık kaynak kodlu, bu yüzden onları atlamam için onları değiştirebileceğimi düşündüm ... ama başka birinin büyük yazılımını anlamak ve değiştirmek hem zor hem de göz korkutucu. Aslında, çoğu zaman, başkalarının kodlarını anlamanın, kendimi kod yazmaktan daha zor olduğunu düşünüyorum.

Bu, bütün bir oyunu assembly sırasında nasıl geri çevireceğimi ve IDA'daki her şeyi nasıl tersine çevireceğimi, bu değerli hafızayı bir göz atmadan bile öğrenmem anlamına mı geliyor? O kadar konuşkan ve açıklayıcı, bu çok kötü olurdu.

Neyse ki, bir çözüm var.

Oyun sürecini askıya alın, anti hile işlemlerini / hizmetlerini / iş parçacıklarını öldürün/dondurun, sonra araçlarınızı takın.

Bir işlemi askıya almak mümkündür. Bu, tüm talimatların askıya alınacağı ve işlemin o anda olduğu durumda donduğu ve hafızası olacağı anlamına gelir. Bunu bilinen proess Hacker ile yapabilirsiniz, ancak Windows'la birlikte gelen Resource Monitor kullanarak (herhangi bir "resmon" çalıştırabilir veya yalnızca Başlat düğmesine basıp "Resource Monitor" nde arama yapabilirsiniz. ).

Process Hacker'da, oyununuzun işlemine sağ tıklayın ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi "Askıya Al / Suspend" seçeneğine tıklayın:


resource monitor ile yaparsanız, aynı şey, ana pencerede oyununuzun işlemine sağ tıklayın ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi İşlemi Askıya Al'a tıklayın:


İşlem askıya alındıktan sonra, Anti Cheat işlemini güvenli bir şekilde öldürebilir, hizmetini durdurabilir veya kapatmak için gereken herhangi bir şey yapabilirsiniz. Sonra, anti-hile bitti artık, araçlarınızı oyuna ekleyebilir ve (donmuş) hafızasını keşfedebilirsiniz.

Bu yöntemin asıl dezavantajı, işlemi dondurduğunuz anda yalnızca belleğin anlık görüntüsüne erişebilmenizdir, ancak farkları kontrol etmek için birkaç anlık görüntü alabilirsiniz.

Ayrıca bazı anti-hileler, oyunu MRAC (bununla ilgili bir konu paylaşacağım :) ) gibi askıya almanızı bile gerektirmiyor .

DayZ SA ağ yöneticisine erişme (güncel, çevrimiçi)
DayZ heçkırları şanslı, sayısız araştırma ve deneyimler sayesinde çok fazla bilgiye sahibiz ve ek olarak, oyun karşıtı hilesi olmadan oyunu yerel olarak simüle etmemize ve oyunu simüle etmemize izin veren çevrimdışı bir editörümüz var. Koordinatlarınızı bulmak, öğeleri bulmak vb. İçin son derece kullanışlı ... Bir sorun olsa da, tüm ağ işlevleri devre dışı bırakılmış, ağ yöneticisinin temel işaretçisi boş olsa bile, çevrimdışı düzenleyicide (ve ayrıca oyunla) bunu tersine çevirmek imkansız diğer birçok şeyde farklı davranır). Öyleyse canlı oynatırken hafızaya erişelim.


Oyunu normal şekilde başlatın ve ilginç şeyleri hafızaya yüklemek için bir sunucuya katılın.
Eğer böyle hissederseniz, anti aldatmacanın size izin vermeyeceğinden emin olmak için aracınızı (ör. ReClass) takmaya çalışabilirsiniz.
Process Hacker veya Resource Monitor'ü başlatın, DayZ.exe'ye sağ tıklayın ve işlemi askıya alın.
Şimdi görev yöneticisini başlatın, ayrıntılar sekmesine gidin, DayZ_BE.exe dosyasını öldürün, hizmet sekmesine gidin, BEService hizmetini durdurun. Güle güle BattlEye.
Şimdi, aracınızı oyuna eklemeyi tekrar deneyin ve hafızaya erişimin keyfini çıkarın.
Artık ağ yöneticisini yönetebilir ve puan tablosuna erişmek ve diğer özellikleriyle tüm oyuncuları bellekte görmek için işaretçiler zincirini takip edebilirsiniz.

Cheat Engine veya diğer araçları takılması için Warface , bir MRAC korumalı oyunu
Bu nedenle, ilke MRAC için biraz farklıdır.

Oyunu normal bir şekilde başlatın ve hafızaya ilginç şeyler yüklemek için bir maça katılın. Güvenli eve de girebilirsiniz.

Eğer böyle hissederseniz, anti aldatmacanın size izin vermeyeceğinden emin olmak için aracınızı (örn. Cheat Engine) takmaya çalışabilirsiniz.

Process Explorer'ı başlatın ve "Dosya-> Tüm İşlemler için Detayları Göster" i seçin:

Orada zaten mrac.dll gelen threadleri görebilirsiniz. En çok cpu kullanımına sahip birini askıya almak yeterli olacaktır, ancak bazı anti-hileler tüm konuları askıya almanızı gerektirebilir.

Konu tarafımca çevrilmiştir. ülkemizde yabancı kaynakları okumama gibi sıkıntı olmasından dolayı türkçeye çevirdim. lütfen paylaşacaksanız adımı belirtin :)