• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • Editör alımları başladı! Hemen başvur ve kadroya gir! [ Konuya git ]
  • Destek Adayı alımları başladı! Hemen başvur ve kadroya gir! [ Konuya git ]

[ÇÖZÜLDÜ][PHP/PDO/MYSQL] 'den anlayan varsa bakabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Carleone

Onaylı Üye
Onaylı Üye
Beyler selam , saatlerdir script yazmayla üğraşıyorum . Kafa patates oldu. Doğru kararlar veremiyorum :D

Yardım istediğim konu şu;
Anasayfamda takip ettiğim kişilerin paylaşımlarını görebiliyorum fakat kendi paylaşımlarımı göremiyorum. Bu tarz scriptlerde önceden sorunsuz ayarlıyordum şimdi kafa durdu . Eski dosyalarımıda silmişim. Kendi gönderilerimi nasıl anasayfaya ekleyebilirim bu kodlara uyumlu olarak. Yada sıfırdan mantık verebilirsiniz ?
(İnstagram ile facebook un karışımı gibi bir şey tüm ayarlar yapıldı. Profiller gizliyse gönderiler görünmüyor , takip onaylandıysa gözüküyor falan aynı instagram gibi anladınız. Sadece kendi gönderilerimi anasayfama ekleyemiyorum.)

EDİT= görseli açıklamayı unutmuşum.
Önce tüm gönderileri çekiyorum ve döngüye sokuyorum. Gönderiyi paylaşanların id sini alıp bunları takip ediyormuyum diye kontrol ediyorum. Takip ediyorsam ekrana yazdırıyorum gönderileri. Buraya kadar sorun yok fakat kendi paylaşımlarımı yazdıramıyorum.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Carleone

Onaylı Üye
Onaylı Üye
Dediğim gibi çözümü basitmiş . Bir süre bu proje ile uğraşmadım . Az önce sakin kafayla çözümü buldum .
Sıralamayı değiştirdim. Önce takip ettiğim kişilerin id sini aldım. sonra o id ye göre gönderileri çektim ve yazdırdım.
Takip ettiğim kişilerin gönderilerini çekerken kendi gönderilerimide çekmem gerekiyordu en zor kısmı buydu zaten.Bunun içinde altın kodu aşağıya bırakıyorum.Lazım olan alsın.

PHP:
$gonderiCek = $db->prepare("SELECT * FROM mw_posts WHERE (post_from=:takipettigimkisininid or post_from=:benimid) ORDER BY post_share_date DESC");

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...